laserowenaczynek

Szacuje się, że ponad połowa populacji kobiet ma zauważalne czerwone, fioletowe lub niebieskie naczynia żylne, często popękane, w górnych i dolnych obszarach kończyn dolnych. Pajączki są kosmetycznym problemem głównie na twarzy, ale ich wystepowanie na pozostałych cześciach ciała stanowi o problemie naczyń żylnych i często jest dużym problemem. Ich powstanie spowodowane jest przez zespół niewydolności żylnej, co jest wynikiem wzrostu cisnienia żylnego okolicznych żył i braku prawidłowego odpływu zylnego z danego obszaru. U kobiet, pojawienie się pajączków może być związane z takimi czynnikami jak dziedziczność, przyrost masy ciała, zmiany hormonalne i długotrwała pozycja siedząca lub stojąca. Chociaż łagodne formy są postrzegane jako problem kosmetyczny, pajączki są uciążliwe i mogą powodować lekki ból, pieczenie i obrzęk.

Zabiegi laserowe polegaja na skierwaniu swiatła lasera przez skórę do żyły. Ciepło powoduje, że ściany żyły ulegaja gwałtownemu obkurczeniu i dochodzi do zamkniecia naczynia i wypchniecia zalegajacej w nich krwi do naczyń sąsiednich, a same żyły ulegają procesowi wchłonięcia przez organizm. 

Zabieg laserowy trwa zazwyczaj około 30 minut; Jednakże, może się zmieniać w zależności od wielkości obszaru leczenia. Poziom dyskomfortu danego pacjenta różni się w zależności od wielkości i położenia żyły, środka znieczulającego i osobliwej wrażliwosci bólowej.

 

 

Po zabiegu stosujemy specjalną masć z witaminami celem przyspieszenia i zminimalizowania podrażnienia okolicznych tkanek.Może się pojawić przejściowy obrzęk i tkliwość przez dzień lub dwa. Zaczerwienienie przypominające zadrapanie może pojawić się w pobliżu leczonej okolicy, ale zazwyczaj zanika w ciągu miesiąca. Procedura ta wymaga zwykle od jednego do trzech zabiegów, które mogą być wykonywane co osiem tygodni.

Początek strony