LIPOFILLING - autologiczny przeszczep tłuszczu

Przeszczep tłuszczu wykonuje się celem uzupełnienia, modelowania lub powiększania ciała z wykorzystaniem własnych komórek tłuszczowych.

Własnym tłuszczem można powiększać piersi, penisa, pośladki, wypełniać zmarszczki, ubytki tkanek , rewitalizować dłonie, czy ubytki pooperacyjne i pourazowe tkanek. 

lipofill4

 

Technologie medyczne, które korzystają z własnych komórek macierzystych, "CAL (Cell Assisted Lipotransfer)"

CAL to nowa technologia medyczna, która korzysta z komórek macierzystych pochodzących z tłuszczu. Metoda polega na zwiększeniu ilości komórek macierzystych w tłuszczu wstrzykiwanym. CAL może więcej niż konwencjonalne procedury przeszczepiania tłuszczu, zwiększając przeżywalność tłuszczu przeszczepionego. Komórki macierzyste, które zostały wstrzyknięte do innych miejsc ciała razem z tłuszczem, umożliwiają tworzenie następnych pokoleń komórek tłuszczowych i nowych naczyń w nowym miejscu. 

lipofill

Po co komórki macierzyste przenosi się razem z tłuszczem ?

1.Tworzenie nowych komórek tłuszczowych w miejscu przeszczepu

2 Tworzenie nowych naczyń krwionośnych umożliwiających ukrwienie nowego tłuszczu

Wykazano, że komórki macierzyste i czynniki wzrostowe skutecznie przyczyniają się do znacznego zwiększenia procentu nowo formowanej tkanki tłuszczowej i implantacji nowych naczyń krwionośnych i zmniejszenia pooperacyjnego zaniku komórek tłuszczowych. 

lipofill2          lipofii1

Początek strony