plasma1

 plasmage

 

Zabiegi z użyciem tzw ,,zimnej plazmy" to absolutna nowość w medycynie estetycznej.

Plazma w przeciwieństwie do lasera, czy elektrokoagulacji, nie działa tak agresywnie.

Pracuje w temperaturze 15-40 st i nie powodje oparzeń.

Leczenie odbywa się bez efektu ablacji na skórze.

Posiadamy urządzenie, które jako jedyne posiada certyfikat medyczny. 

 

Wskazania:

Blefaroplastyka – bezoperacyjne podnoszenie powiek i brwi

Zmiany trądzikowe

Plamy soczewicowate, dyschromia

Zmarszczki

Blizny

Rozstępy

Brodawki skórne

Włókniaki, naczyniaki, teleangiektazje, keloidy, kępki żółte, znamiona

Zrogowacenia skóry

Zabiegi przeciwstarzeniowe

 3.plasmage menu trattamenti

Co to jest plazma ?

Plazma stanowi zjonizowaną materię przypominającą gaz, w którym znaczna część cząstek jest naładowana elektrycznie. Mimo że plazma zawiera swobodne cząstki naładowane (jony i elektrony), to w skali makroskopowej jest elektrycznie obojętna. Wg niektórych naukowców stanowi IV stan skupienia materii. 

Pojęcie plazmy zostało wprowadzone do fizyki po raz pierwszy w 1923 r. przez pracownika General Electric, który zajmował się niskociśnieniowymi wyładowaniami w gazach (zjawisko to jest podstawą działania dzisiejszych jarzynówek i neonów). Pojęcie to ewoluowało w czasie i dziś można powiedzieć, że jest to przewodzący gaz, który zawiera tyle dodatnio i ujemnie naładowanych cząstek, jonów i elektronów, że istotnie zmieniają one jego właściwości.

W ostatnich latach rozwinęła się technologia plazmy o temperaturze aplikacji poniżej 40°C – zimna plazma atmosferyczna (CAP) – która pozwoliła na rozszerzenie zastosowań plazmy w obszarze żywych tkanek.

Leczenie plazmą w medycynie estetycznej można zastosować przy restrukturyzacji tkanek i wybielaniu zębów na skutek produkcji in situ nadtlenku wodoru.

Plazmą można redukować większość problemów dermatologicznych (od wykwitów skórnych, trądzikowych, naczyniakowych, zapaleń skóry, świądu, do chorób naczyniowych i autoimmunologicznych). Metoda polega na sublimacji ( odparowaniu) żywej tkanki zamienionej na plazmę, która w postacji przypominającej gaz znika.

Plazma jest też związana z redukcją i likwidacją bakteri i grzybic. Przewlekłe rany – 1% populacji w rozwiniętych krajach cierpi na nie. Przyczyny są różne: choroby żylne, tętnicze, nowotwory i inne. Plazma mogła by tu podeprzeć leczenie eliminując bakterie i grzyby zapewniając szybszy powrót do zdrowia.

Efekty zastosowania plazmy w zabiegach estetycznych :

plasmage1plasmaage2plasmaage3

Początek strony