11b

Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w Twojej krwi, a ich zadanie to tworzenie i regeneracja komórek.

To przełom w rewitalizacji i kondycjonowaniu skóry! 

W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań

MEZOTERAPIA CZYNNIKAMI WZROSTU I TWOIMI KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI 

OBSZARY OBJĘTE ZABIEGIEM  Grzbiety dłoni. , Cała twarz w tym okolice oczu, ust ,Owłosiona skóra głowyWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 Profilaktyka starzenia się skóry i wypadania włosów

 Zmarszczki drobne i głębokie

 Utrata jędrności i wiotkość skóry

 Regeneracja i rewitalizacja skóry

 EFEKTY TERAPII:

 Widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry

 Redukcja  zmarszczek

 Regeneracja i odżywienie skóry

INTENSYWNA REGENERACJA , PRZEŁOM W REWITALIZACJI I KONDYCJONOWANIU SKÓRY

Jeżeli Twoja skóra wymaga intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, do pozyskania materiału lekarz wykorzystuje zestaw. Zabieg z użyciem żelu zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację, preparat jest podawany techniką mezoterapii lub kaniulą. Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Jeśli pojawi się niewielki siniak to jest łatwy w kamuflażu i samoistnie ustąpi w ciągu kilku dni. 

Jak przebiega zabieg CGF?

PRZED ZABIEGIEM: Podczas konsultacji lekarz dobierze odpowiedni sposób zabiegu dopasowany do Twoich oczekiwań i planu terapii.

PO ZABIEGU: Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią. Po wykonaniu serii zabiegów lekarz zaproponuje Ci kolejny zabieg podtrzymujący efekt, w zależności od potrzeb Twojej skóry (1-2 razy w roku). 

 Jakie są korzyści stosowania CGF?

– Naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry.
– Redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości.
– Możliwość odpowiedniego indywidualnego doboru terapii:  CGF HARMONY i CGF ONE.
– Metoda wykorzystuje potencjał Twojej krwi – jest naturalna i w 100% bezpieczna.
– Bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych.

Co to są komórki macierzyste i co chcemy uzyskać ?

Komórki macierzyste są „motorem” całego organizmu. Mają duże jądro komórkowe, dużo materiału genetycznego i mało cytoplazmy. Od „zwykłych” komórek odróżnia je zdolność do nieograniczonej ilości podziałów oraz umiejętność ciągłego odnawiania się (większość komórek dzieli się pewną ilość razy, po czym umiera i jest zastępowana przez nowe komórki). Zdolności te pozwalają komórce macierzystej różnicować się, a więc odtwarzać i regenerować zużyte komórki różnych tkanek, np. komórki macierzyste skóry mogą tworzyć świeże komórki odpowiedzialne za pigmentację.

Komórki macierzyste ze względu na źródło pochodzenia, możemy podzielić na: embrionalne (zarodkowe), płodowe (są to komórki multipotentne, które mogą być pobierane z krwi pępowinowej) oraz komórki somatyczne, czyli dojrzałe (które występują tylko w organizmie osób dorosłych). To właśnie te ostatnie komórki są wykorzystywane w najnowszej medycynie estetycznej. Komórki macierzyste charakteryzują się dwiema ważnymi cechami: potencjalnie nieograniczoną liczbą podziałów oraz możliwością różnicowania się do innych typów komórek.

Najwięcej komórek macierzystych występuje w szpiku, krwi obwodowej i tłuszczu. O tym, że w szpiku występują komórki macierzyste wiadomo od połowy ubiegłego wieku, gdy zaczęto stosować przeszczep szpiku w leczeniu białaczki. Pierwszy udany przeszczep szpiku na świecie w 1961 roku był de facto przeszczepem komórek macierzystych. Przeszczepione komórki macierzyste dawcy odtwarzają układ krwiotwórczy biorcy.

Jeżeli podczas zabiegu podamy w określone miejsce komórki macierzyste, one same rozpoznają środowisko. Komórki macierzyste mają właściwość tropizmu, czyli odbierania bodźców, rozpoznawania problemu oraz regenerowania miejsc uszkodzonych. Niejako „wiedzą gdzie są i co się wokół nich dzieje” i tylko „czekają” na sygnał od organizmu, w co mają się przekształcić. Co więcej, wydzielają różne substancje – cytokiny, które są odpowiedzialne nie tylko za regenerację tkanek, ale też za powstawanie nowych naczyń krwionośnych i leczenie stanów zapalnych.


Odmłodzenie komórkami macierzystymi jest realne. Wygląda się po nich o kilkanaście lat młodziej i dużo bardziej świeżo. Zmarszczki zostają wygładzone, cera nabiera blasku, podnoszą się opadające policzki, znikają przebarwienia i rozszerzone pory. Jednym słowem, poprzez regenerację własnych tkanek następuje autentyczne cofnięcie czasu. Efekt jest całkowicie fizjologiczny i naturalny. Nie ma absurdalnych przerysowań, takich jak np. przesadnie naciągnięta lub uwypuklona skóra czy efekt tzw. maski, które są problemem innych metod. Ponieważ poprawa wyglądu następuje stopniowo poprzez procesy regeneracyjne, nie uszkodzona zostaje ani skóra ani tkanka podskórna. Rezultat narasta z każdym dniem, począwszy od pierwszych tygodni aż do roku czasu.

cgf1

Podstawowe czynniki wzrostu uwalniane przez płytki krwi odpowiedzialne za procesy gojenia, uwalniane przez płytki krwi:

  • PDGF – płytkowopochodny czynnik wzrostu
  • TGF-b – transformujący czynnik wzrostu beta
  • EGF – czynnik wzrostu nabłonków
  • VEGF – naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu
  • IGF – insulinopodobny czynnik wzrostu
  • bFGF – czynnik wzrostu fibroblastów

cgf3

 

.

Początek strony