Mechanizm działania
Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici chirurgicznych (PDO). Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzana jest w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Następnie nici  stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, czyli lepszy przepływ krwi i dotlenienie skóry, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki -  następuje lifting skóry.

Wskazania do zabiegu
Nici liftingujące to zabieg dedykowany dla pacjentów w wieku 30-65 lat.

Miejsca stosowania:

Twarz: poziome i pionowe zmarszczki czoła, lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka tkanka, opadające brwi, dolna powieka – worki pod oczami, korekcja okolicy jarzmowej, fałdy nosowo-wargowe, bruzdy „marionetki”, V lifting, opadające policzki i obszar pod dolną szczęką, fałd skóry na policzku, pomarszczone policzki

Ciało:     fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie, ujędrnianie i kształtowanie piersi, zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach, niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji), otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki.
Zalety: prosta technika, brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu, natychmiastowe wyniki, wysoka skuteczność, brak nacięć i blizn, długotrwały efekt do 3 lat, nici są całkowicie wchłaniane, można powtarzać zabieg, nici nie są widoczne ani wyczuwalne, brak skutków ubocznych i komplikacji, brak okresu rekonwalescencji, brak okresu regeneracji

Nici First Lift Barb zbudowane są z polidoksanonu i całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu.. Rozpuszczają się całkowicie do 8-10 m-cy, stymulując w tym czasie  syntezę nowego kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego. To sprawia, że z powodzeniem stosuje się je do walki z rozstępami, zmarszczkami, różnego rodzaju bliznami, wszędzie tam, gdzie niezbędna jest odbudowa kolagenu. Nici są także świetnym uzupełnieniem terapii laserowych, a także innych zabiegów medycyny estetycznej.

Miejsce zastosowania: lifting twarzy, modelowanie wybranych partii twarzy i ciała, likwidacja tzw. „chomików”, poprawa  owalu twarzy, asymetria łuków brwiowych, opadanie górnych powiek, 

unoszenie biustu,

  • opadające ramiona tzw. pelikany, zw
  • iotczała wewnętrzna strona ud, ciąża i okres laktacji, zmiany zapalne w obrębie skóry, skłonność do występowania blizn przerostowych, stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych 

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 30 minut. Super cienka nić First Lift Barb z mikroskopijnymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi umieszczana jest na ultra cienkiej, sterylnej igle, przy pomocy której wprowadzana jest podskórnie w określone partie twarzy lub ciała poddawane odmładzaniu, jedynie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. To właśnie owe haczyki umożliwiają osiągnięcie spektakularnego efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Wprowadzane pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Dzięki temu, po implantacji zaczynają pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny zaraz po zabiegu. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, dzięki czemu nie zmienia rysów twarzy, gwarantując tzw. "natural look". Zabiegowi nie towarzyszy ból (pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucia).

Wygląd skóry po zabiegu
Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzękni eta. Mogą również pojawić się zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa.

Zalety zabiegu: natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat!, szybki i bezbolesny zabieg, wszechstronne zastosowanie na całym ciele, bezpieczeństwo zabiegu - brak nacięć i blizn, brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu, nici są całkowicie wchłaniane przez organizm, możliwość powtórzenia procedury, brak widoczności i wyczuwalności nici
First Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Są też polecane już od 30 roku życia.
Przebieg zabiegu
Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym i dodatkowo znieczulana nasiękowo lidokainą, która prawie całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.


Wygląd skóry po zabiegu
Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzęknięta. Mogą również pojawić się zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się lekkie nierówności na przebiegu nitki. Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy. Jest to wynikiem mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Po około 14 dniach rozpoczyna się neokolageneza, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulowane są fibroblasty do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe "rusztowanie". Polidoksan, czyli substancja z której wykonane są nici poprawia również nawilżenie skóry. Dzięki takiej synergii działania efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Nawet po rozpuszczeniu się nici (po około 24 miesiącach) skóra poddana zabiegowi nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu, proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

Początek strony