Terapia fotodynamiczna LED za pośrednictwem energii fotonicznej, przekazuje energię do ATP - źródło energii każdej żywej komórki. Światło LED nie zmienia fizjologii tkanek, natomiast uczy organizm procesu naprawczego. Światło lampy LED PDT (światło LED) jest falą elektromagnetyczną i być może ta właściwość czyni je tak zdumiewająco skutecznym narzędziem terapeutycznym. Cechą charakterystyczną światła lampy LED PDT (światła LED) jest to, że energia świetlna emitowana przez urządzenie ma niską intensywność rzędu tysięcznych J/ms, co w przeciwieństwie do IPL czy lasera (emisja energii w dziesiątkach czy setkach J/ms) nie wywołuje uszkodzenia tkanki. Działając na cytochromy stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Terapia fotodynamiczna odnawia skórę, jest pomocna w leczeniu trądziku, redukcji blizn, zabiegach na porost włosów, odmładzaniu, działa przeciwbakteryjnie. Przyspieszone zostają naturalne procesy regeneracji i ochrony komórek. Przynosi znakomite rezultaty w zabiegach łączonych dla wiotkiej skóry z oznakami starzenia. Wykorzystywana jest do przyśpieszania rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i laserowych.

JAKIE ŚWIATŁO TAKI EFEKT

Światło czerwone długość fali: 640nm +/- 10nm . Stymuluje produkcję kolagenu i odmładzanie skóry. Światło tej długości jest silnie absorbowane przez fibroblasty. Zwięsza się synteza kolagenu i elastyny. Efektem jest wygładzenie i ujędrnienie skóry. Redukuje zmarszczki, zmniejsza wielkość porów  oraz obrzęki po zabiegu. Światło czerwone wspomaga usuwanie tksyn i stymuluje układ limfatyczny i przyspiesza gojenie. Efekt widoczny zaraz po zabiegu.

Światło niebieskie długość fali: 420nm +/- 10nm. Przeznaczone do leczenia trądziku w każdej postaci.Posiada właściwości przeciwbakteryne. Ponad to ma działanie uspokajające. Działa przeciwbakteryjnie. Stosowane pozabiegowo zapobiega infekcji, redukuje stany zapalne i przyspiesza gojenie.

Światło zielone Długość fali : 525nm +/​​- 10nm Zielone światło łagodzi napięcie , przydatne w eliminacji obrzęku. Światło zielone razem ze światłem czerwonym jest skuteczne w zwalczaniu cellulitu, rozstępów, blizn pooperacyjnych, a także likwidowaniu zmarszczek, "pajączków".

Światło żółte długość fali: 590nm +/​​- 10nm. Stymuluje układ limfatyczny i nerwowy. Wzmacnia mięśnie, system odpornościowy, wygładza i może doprowadzić do równowagi wrażliwej skóry. Żółtego światła led używa się przy pozbawionej blasku skórze. Światło żółte oddziałuje w hemoglobinie i melaninie. Cząsteczki hemoglobiny zaczynają aktywniej uczestniczyć w wymianie gazowej tlenu i CO2 Zmniejsza plamy melaninowe, teleangientazje, rozstępy, plamy wątrobowe oraz czerwone blizny pooperacyjne. Przyspiesza procesy gojenia tkanek i redukuje blizny. Skutecznie łagodzi stany zapalne skóry towarzyszące trądzikowi, trądzikowi różowatemu i łuszczycy i redukuje miejscowy ból. Stosowane jest także w leczeniu hiperpigmentacji skóry i do zwiększenia penetracji leków podawanych na skórę.

Światło białe     Przenika  przez głębokie warstwy skóry, przyspiesza przemianę materii w tkance aktywnej, redukuje drobne zmarszczki i zwiotczałą skórę .


EFEKTY DZIAŁANIA ŚWIATŁA PDT:

zwiększa wytwarzania energii wewnątrzkomórkowej ATP

zwiększenie produkcji substancji przebudowy tkankowej tj. kolagenu i elastyny

stymuluje uwalnianie NO w ścianach naczyń układu krwionośnego i limfatycznego

poprawia nawilżenie i zdolność retencji wody w skórze

wzmacnia  ściany naczyń krwionośnych i limfatycznych skóry

ogranicza aktywność stanów zapalnych i rozwój miażdżycy naczyń

zwiększa efektywność wchłaniania substancji aktywnych przez błonę komórkową

przyspiesza procesy związane z regeneracją komórek poprzez zwiększenie wewnątrzkomórkowych procesów metabolicznych 

WSKAZANIA DO ZABIEGÓW:  zmarszczki, usuwanie efektów fotostarzenia skóry, uczulenia, zaburzenia pigmentacji skóry, bielactwo, rozszerzone pory, zanieczyszczenia skóry, leczenie różnych odmian trądziku: młodzieńczego jak również wieku dojrzałego, trądziku różowatego i stanów ropnych mieszka włosowego, opryszczka, łuszczyca, rogowacenie słoneczne, "sińce" pod oczami, depresja, szara, zmęczona skóra twarzy, rozszerzone naczynka krwionośne, blizny, rozstępy stare i nowe, białe lub czerwone, oparzenia, cellulit – leczenie miejscowe, wysuszona i wiotka skóra na ciele, zmiany barwnikowe na rękach, rany – przyśpieszenie czasu gojenia, leczenie stanów zapalnych skóry, leczenie bólu – zlokalizowanego lub rozległego, poparzeniowego i reumatycznego, wypadanie włosów i wspomaganie ich odrastania, stymulacja skóry głowy oraz mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów oraz   poprawy ich struktury.

Początek strony