Liposukcja wibracyjna - Nowoczesne odsysanie tkanki tłuszczowej

Liposukcja to zabieg mający na celu modelowanie sylwetki ciała poprzez odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to zabieg inwazyjny i dlatego najważniejsze, aby w parze z chirurgiem, był sprzęt precyzyjny i wysokiej jakości.

Najlepsze aparaty do zabiegów liposukcji są produkowane ze szwajcarską precyzją przez firmę Nouvag, dzięki czemu nadają się do zabiegu wykonywanego zarówno na powierzchni tak małej jak podbródek, jak i dużych powierzchniach takich jak brzuch czy uda  we wszystkich etapach zabiegu liposukcji – od infiltracji, poprzez rozbijanie aż po efektywne, szybkie i precyzyjne odessanie nadmiaru tkanki. Liposukcja wibracyjna to najnowsze rozwiązanie w systemach liposukcji. Stare systemy powodujące znaczne uszkodzenia otaczających tkanek odchodzą do historii. 

Nasze urządzenie to LipoSurg z systemem Vacuson 60 to lider na rynku urządzeń do liposukcji

To największa i najlepsza platforma szwajcarskiej firmy Nouvag, której zadaniem jest zabezpieczenie osprzętu do kompleksowego wykonania zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej. Jest to połączenie trzech produktów w jeden – pompy infiltracyjnej o wysokiej wydajności, sterownika elektronicznego do pracy z mikromotorem przy rozbijaniu tkanki tłuszczowej oraz ssaka tłokowego w wydajności 60 l/min. Jedno urządzenie zastępuje 3 w sali operacyjnej, a dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań także i w polu operacyjnym. 

Przebieg zabiegu:

Infiltracja

Odpowiednie znieczulenie i nawodnienie tkanki w zabiegach liposukcji jest ważnym elementem, który poprzez używanie klasycznych metod jak strzykawka, czy rękaw uciskowy są mało wygodne i czasem zajmują dużo czasu. Wykorzystanie pompy do infiltracji powoduje znaczne skrócenie czasu tego pierwszego etapu zabiegu, a dzięki precyzyjnie ustawianym parametrom pozwala na równomierne rozprowadzanie płynu.

Odsysanie

Precyzyjne odessanie rozbitej tkanki tłuszczowej jest bardzo ważnym elementem uzyskania pożądanego efektu końcowego całego zabiegu. To właśnie odsysanie daje efekt modelowania i kształtowania, który chcemy osiągnąć wykonując ten zabieg. Zważywszy na konsystencje odsysanej tkanki bardzo ważnym jest aby ssak posiadał odpowiednie parametry, co pozwoli to na efektywną i szybką pracę. 

Po zabiegu: W zależności od obszaru wykonanego zabiegu zalecane są ubrania uciskowe, unikanie garących kąpieli i sauny przez 7 dni

 

 

Początek strony